A 2008-as AnimeCon keretein belül ismét megrendezésre került a cosplay
verseny,  craftmanship (jelmezkészítés) és performance (előadás)
kategóriában. Mindkét kategóriában 7-7 díj került kiosztásra.
A nyertesek megtekintéséhez kattints a címre vagy a tovább gombra.

CRAFTMANSHIP

 

„Az új felfedezett”

Jelöltek:

Martosi József „HunHun” (Kingdom Hearths I – Cloud)

Oberfrank Edina „Yumi” (Pirate King Online – Revived Soul of
the Goddess)

Szász Enikő „Mizu” (Death Note – Ryuk)
 

      Nyertes: Szász Enikő „Mizu” (Death Note – Ryuk)

 
felfedezett.jpg

 

„Legjobb veterán”

Jelöltek:

Nikházy Flóra „Hana” (Tsubasa Chronicles – Mokona)

Cseke Ilona „Lona” (Final Fantasy XII – Belias)

Csaplár Viktória (Yu Gi Oh! – Atemu)
 

Nyertes: Cseke Ilona „Lona” (Final Fantasy XII – Belias)

 
veteran.jpg

 

„Legjobb technika”

Jelöltek:

Tóth Petra Alexandra „Matsuri” (Saushu Heiki Kanojo – Chise)

Cseke Ilona „Lona” (Final Fantasy XII – Belias)

Szász Enikő „Mizu” (Death Note – Ryuk)

    Nyertes: Tóth Petra Alexandra „Matsuri” (Saushu Heiki Kanojo – Chise)

 technika.jpg

 

„A legjobb kosztüm”

Jelöltek:

Oberfrank Edina „Yumi” (Pirate King Online – Revived Soul of
the Goddess)

Czika Dóra „Zakuro” (Paradise Kiss – Yukari)

Wittmann Brigitta „Laila” (Magna Carta – Reith) 

 
Nyertes: Czika Dóra „Zakuro” (Paradise Kiss – Yukari)

 kosztum.jpg

 

„Legjobb csoport”

Jelöltek:

Zombi Ikrek (Naruto Shippuden)

AlucarD (Hellsing, Vampire Hunter D)

Project LOZ (The Legend of Zelda: Twilight Princess)
 

 Nyertes: AlucarD (Hellsing, Vampire Hunter D)

 
legjobb_csop.jpg

 

„Közönség kedvence” – egyéni

 Jelöltek:

Muzsik Dezső „Angelus” (Trinity Blood – Cain Nightroad)

Martosi József „HunHun” (Kingdom Hearths I – Cloud)

Pércsy Kornélia „Koneko” (Tsubasa Chronicles –
Ashura)

 

  Nyertes: Martosi József „HunHun” (Kingdom Hearths I – Cloud)

 
kozonseg_egyeni.jpg

 

„Közönség kedvence” – csoportos

Jelöltek:

AlucarD (Hellsing, Vampire Hunter D)

Anya csak 8 van Team (Final Fantasy VIII)

Zombi Ikrek (Naruto Shippuden)
 

Nyertes: Anya csak 8 van Team (Final Fantasy VIII)

 
kozonseg_csoport.jpg

 

PERFORMANCE

 

„Legjobb komikus előadás”

Jelöltek:

Kellényi András „Kelars” (Death Note – L)

Pondro Svéd Mello (Powerpuff Girls Z)

BATÁR FF Rock Show (Final Fantasy X, X-2, VII, AC)

Nyertes: BATÁR FF Rock Show (Final Fantasy X, X-2, VII, AC)

 dsc03024_cphu.jpg

 

„Legjobb karakteralakítás”

Jelöltek:

Vörös Ferenc (BATÁR FF Rock Show – Rufus / Light)

Hajagos Bettina (Excel Design Team – Excel)

Bagoly László „Hiei” (Pokemon Advanced – Ash)
 

Nyertes: Hajagos Bettina (Excel Design Team – Excel)

karakter.jpg

„Legjobb koreográfia”

Jelöltek:

Géza és a hatvani gyors (Lucky Star)

Silent Hill Monsters (Silent Hill)

Laukó Petra (Kamikaze Kaitou Jeanne – Jeanne)     

 Nyertes: Laukó Petra (Kamikaze Kaitou Jeanne – Jeanne)

koreogrfia.jpg

„Legjobb egyéni előadás”

Jelöltek:

Laukó Petra (Kamikaze Kaitou Jeanne – Jeanne)

Vörös Dóra „Cassidy” (Ghost int he shell – Motoko Kusanagi)

Cseke Gabriella „Yene” (Digimon Adventure 01 –
Taichi Yagami)

 

 Nyertes: Vörös Dóra „Cassidy” (Ghost int he shell – Motoko Kusanagi)

 dsc02661_cphu.jpg

 

„Legjobb csoportos előadás”

Jelöltek:

BATÁR FF Rock Show (Final Fantasy X, X-2, VII, AC)

Géza és a hatvani gyors (Lucky Star)

WTF? (Darker than Black)

 

 Nyertes: Géza és a hatvani gyors (Lucky Star)

 dsc03004_cphu.jpg

 

„Közönség kedvence” – egyéni

Jelöltek:

Cseke Gabriella „Yene” (Digimon Adventure 01 – Taichi
Yagami)

Kellényi András „Kelars” (Death Note – L)

Vörös Dóra „Cassidy” (Ghost int he shell – Motoko
Kusanagi)

 

Nyertes: Cseke Gabriella „Yene” (Digimon Adventure 01 – Taichi
Yagami)

 
perf_kozonseg_egyeni.jpg

 

„Közönség kedvence” – csoportos

Jelöltek:

Nerima Daikon Sisters (Nerima Daikon Brothers)

BATÁR FF Rock Show (Final Fantasy X, X-2, VII, AC)

Chili Boys és a fehérítő titkos aktái (Bleach, The chosen
one)

 

Nyertes: Chili Boys és a fehérítő titkos aktái (Bleach, The chosen
one)

  dsc03010_cphu.jpg

Minden nyertesnek gratulálunk!